Home Dom Tea Cesarica Okolica Jak Przyjechać Zakwaterowanie    Cennik Kalendarz Kontakty Galeria

 Croatian Touristic Board
Województwo Lika-Senj

Rzadko człowiek tak ściśle związany zarówno z góry i morze jest, a są one tak głęboko osadzone w nim, jak to jest w Lika-Senj wojwodztwo.A jak może być inaczej w przestrzeni, gdzie wzdłuż 150 kilometrów dynamiczny przenikać największy i najpiękniejszy górski Chorwackie Velebita nd najczystszą część morza z Pag za jeden z najbardziej rozwiniętych w Adriatyku.Z ogromną atrakcją dla Velebit i morze, tradycyjne stowarzyszenie mieszkańców i przyrody wyniki dają charakterystyczny naturalną energię, która krąży między ekosystemu górskiego i przybrzeżnych w węzeł gruzu, słońca i burze.Obszary z zachowanych zasobów naturalnych, takich jak na obszarze Lika-Senj wojwodztwu, stają się coraz bardziej atrakcyjne promocje turystycznym.

link:http://www.lickosenjska.com/


Podgorje - spotkanie z gory i morze Termin odnosi się do Podgorje przybrzeżnych zboczu góry, pomiędzy Senj i Zrmanja rzeki. To jest pas gór i morza poznać człowieka od dawnych fascynujących elementów przyrodniczych.Velebit poprzeczne stoki są usiane licznymi zatokami, których dolna część zanurzona w płytkiej zatoczki z plażami żwirowymi.Najbardziej wyraźne przykładem jest o mile długości i od 50 do 150 m szerokości w zatoce Zavratnica najbliższą Jablanac. Naturalna roślinność lasów, zwłaszcza w dolnej części stoku pod wpływem człowieka, otrzymuje różne środowiska użytki, których bogactwo florystyczne, kolor i aromat tej całej strefy charakteryzuje się również.Znaleziska archeologiczne dowodzą zaludnione wybrzeże u stóp gigantycznej przejściu od czasów prehistorycznych.Zgodnie Velebitu jako ukryty przez morze, są ciche, spokojne miejsca, które przyciągają turystów z hałaśliwej metropolii.

Karlobag 

Karlobag  z jego Riwierze jest 42 km długości wybrzeża, znajduje się pod najdłuższym Velebitu chorwackim górskich. Dokładnie to połączenie gór i morza, przedstawił ten obszar z idealnym połączeniem klimatu, od Morza Śródziemnego na wybrzeżu do góry na Baske Ostarije, na wysokości 1000 metrów, w odległości zaledwie 15 minut jazdy.Ten naturalny zaletą terenu i klimatu stwarzają idealne warunki dla wszystkich rok sezonu turystycznego.V lator-pływanie i opalanie, narty i sanki w zimie,alpinizm jesień i długie spacery po górach Velebit,w fotografii wiosennych i zapach Velebit ziół.Usytuowany na nadmorskim kierunku drogi, która prowadzi do autostrady Adriatyku z Rijeki do Dubrownika, a wewnątrz w kierunku Gospić, Plitvice i Zagrzeb, jest nieuniknione oaza turystyczna, na dłuższe pobyty lub na odpoczynek i orzeźwienie po długiej podróży.Z czystym morzu, nietkniętej przyrody, zabytków, religijnej, pokoju i spaceru, to daje doskonałą okazję do odpoczynku. Jeśli chcesz, aktywnego wypoczynku i zabawy, za pomocą obiektów sportowych: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis, kręgle, mini golf lub działalność w morzu i pod wodą, na Velebit wspinaczki, paintball, jazda na rowerze, turystyka, fotografia panoramiczna na punkty widokowe Basač i Kubuś i, jeśli pada deszcz lub śnieg, sportowych salę hotelu "Velebno". wieczory, zabawa, sztuka międzynarodowa kolonii, wycieczki na wyspy, a parki narodowe Północny Velebit, Paklenica i Plitvice .

Blisko Karlobag czyli miejskie centrum, największe osiedla Riviera: Cesarica, Ribarica, Lukovo Sugarje, Baric Draga, St MaryMagdalene na Velebit Baske Ostarije.Atmosfera wypełni ofertę gastronomiczną restauracji, knajp, kawiarni, lodziarni i przede wszystkim gościnności rodzimych ludów.

Prírodné krásy- Park Narodowy Plitvice 

jeden z największych cudów natury w Europie.Park Narodowy obejmuje obszar 29.842 ha, z czego 22 308 las, woda 217, a na trawnikach z obszarów wiejskich 6957 akrów. Od 1979 rok Jeziora Plitwickie zasługuje na status dobra dziedzictwa naturalnego świata, przede wszystkim w oparciu o stworzenie niezakłóconego tufu i hydrologicznych systemu i spełniają wszystkie kryteria włączenia na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

 Park Narodowy Paklenica
 odcinki na litoralu zboczu Południowej Velebit bezpośrednio nad Marasovići rozliczeniowego do strefy najwyższych szczytów górskich (Vaganski vrh, Babin vrh, Sacred Hill) - między 15 ° 15 ° 35 23'and 'długości geograficznej wschodniej oraz między 44 ° 18 'i 44 ° 25' northlatitude.
Zajmuje powierzchnię przepływu potoku Velika i Mala Paklenica, a ich charakterystyczne kaniony rzeźbione verticallyinto południowych zboczach Velebitu oraz całego otoczenia.Stosunkowo niewielki obszar ma mnóstwo zjawisk i form geomorfologicznych, różnorodnych flory i fauny, krajobrazów i przyrody atrakcyjne nienaruszone.


link: www.paklenica.hr

Velebit -  Natura park

link : http://www.pp-velebit.hr/index.php/en/

Zavratnica 
 Pag


Rab


Kuterevo Schronienie dla niedźwiedzi

link:http://www.kuterevo-medvjedi.org/

Aktywny wypoczynek

Szlak Premužicia

Szlak jest wspaniale oznakowany i wygodny dla piechurów, a jako, że nie ma wielkich podejść, mogą nim przejść tez ludzie nienawykli do turystyki górskiej. Jednak, warto mieć na uwadze, że jest to szlak górski i że na przejście nim na pewno warto udać się z odpowiednim przygotowaniem, sprzętem i zaopatrzeniem (niektóre odcinki mają i po sześć godzin marszu). Przejście szlaku zazwyczaj zajmuje 3 dni. Pracownicy Parku Narodowego Welebit Północny poprzez postawienie tablic edukacyjnych przekształcili część Szlaku Premužicia, który przechodzi przez PN Welebit Północny, w ścieżkę dydaktyczną. Co 700 m do 1 km znajdują się tablice, za których można dowiedzieć się wiele o tym obszarze, samym szlaku, florze i faunie wokół niego, z informacją, gdzie się jest.

link:www.np-sjeverni-velebit.hr

Adventure park-Rizvan City

link:www.adria-velebitica.hr


Linden Tree retreat & ranch

link:www.lindenretreat.com

Nocna zabawa 

Zrće (Novalja-Pag)


link:www.zrce.hr
  :::Tea Apartamenty :::  cesaricaapartments@gmail.com : + 385 95 5883 940* Cesarica *